PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE DLA RODZICÓW (konsultacje zdrowotne, edukacja i doradztwo)

1) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – neurologopeda:

SPECJALIŚCI:

dr n. zdr. Bożena Kaźmierska

tel. 781 161 535

 • neurologopeda kliniczny z wczesną interwencją logopedyczną,
 • mgr fizjoterapii, pedagog, wykładowca akademicki, autor publikacji naukowych
 • terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta TCK (terapii czaszkowo-krzyżowej), terapeuta Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (WWR), terapeuta IBITA NDT Bobath

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem doktorem nauk o zdrowiu, absolwentką PUM w Szczecinie i UMED we Wrocławiu. Posiadam tytuł logopedy klinicznego, ze specjalizacją neurologopeda kliniczny z wczesną interwencją logopedyczną. Jestem właścicielem, diagnostą i terapeutą w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju SENSOsmyk w Praszce, jak również neurologopedą klinicznym i terapeuta SI w Szpitalu w Oleśnie.
W ramach projektu „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” prowadzę poradnictwo specjalistyczne dla rodziców i edukację zdrowotną w zakresie prawidłowych zasad żywieniowych, wzorców karmienia, doboru akcesoriów do karmienia, oceny zachowań problemowych, wspierania rozwoju mowy, różnych technik karmienia, zabaw rozwijających komunikację i mowę.

Zachęcam do odwiedzenia mojego profilu na Facebook.

2) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – neonatolog:

SPECJALIŚCI:

lek. Katarzyna Bijałd-Mikołajewicz

tel. 604 936 532

 • pediatra,
 • Ordynator Oddziału Noworodkowego Szpitala w Oleśnie

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem lekarzem pediatrą oraz neonatologiem. Wcześniej pracowałam w Szpitalu Ginekologicznym w Opolu na oddziale patologii noworodków i wcześniaków. Obecnie jestem Ordynatorem Oddziału Noworodkowego w Szpitalu Oleśnie.
W ramach projektu „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” prowadzę poradnictwo specjalistyczne dla rodziców w zakresie profilaktyki i opieki nad noworodkiem i niemowlęciem. Ponadto, zaznajamiam rodziców z możliwościami terapeutycznymi po narodzinach dziecka i udzielam niezbędnych porad w dziedzinie neonatologii.

3) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – psycholog:

SPECJALIŚCI:

mgr Monika Miozga-Wójcik

tel. 504 573 878

 • psycholog kliniczny,
 • psychoterapeuta

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem psychologiem klinicznym i psychoterapeutą. Od 19 lat pracuję z dziećmi, ich rodzicami oraz osobami dorosłymi. Przez 10 lat pracowałam w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Prowadziłam tam terapię indywidualną, grupową i rodzinną. Równolegle pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Dorosłych. Następnie przez 5 lat pracowałam w Poradni Rehabilitacyjnej dla dzieci we Wrocławiu przy ul. Dobrzyńskiej. Od 10 lat prowadzę własną praktykę pracując obecnie równocześnie w Poradni dla osób uzależnionych w Oleśnie.
W ramach projektu „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” prowadzę poradnictwo specjalistyczne dla rodziców w zakresie psychoedukacji i wsparcia psychologicznego – m.in obaw dotyczących porodu, prowadzę rozmowy o doświadczeniach związanych z porodem itp. Dodatkowo, omawiam i odpowiadam na problemy związane np. przygotowaniem starszego rodzeństwa na pojawienie się maluszka, trudności w radzeniu sobie z emocjami, odczuwanie smutku, niepokoju, problemy ze snem/apetytem.
Prywatny gabinet znajduje się w Oleśnie przy ul. Jaronia 1 i tam zapraszam wszystkie Panie w ramach Projektu.

Więcej informacji można przeczytać na Facebook.

4) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – pielęgniarka/położna – Pierwsza pomoc przedmedyczna u noworodków oraz poradnictwo z zakresu pielęgniarstwa neonatologicznego:

SPECJALIŚCI:

mgr Aneta Badera

tel. 695 991 967

 • pielęgniarka
 • położna oddziałowa

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem położną pracującą w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie ze stażem pracy – 25 lat (w tym: na Oddziale Noworodkowym od 20 lat). Posiadam Specjalizację Położniczo – Ginekologiczną, kurs kwalifikacyjny –  pielęgniarstwo neonatoloigiczne. Jestem również w trakcie studiów położnictwo (magisterskie). 

W ramach projektu „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” prowadzę poradnictwo specjalistyczne dla rodziców w zakresie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej u noworodka z wykorzystaniem instruktażu werbalnego, filmów edukacyjnych oraz pokazu pierwszej pomocy na fantomie noworodkowym. Dodatkowo realizuję usługi z zakresu pielęgniarstwa neonatologicznego m.in. profilaktyki zakażeń u noworodków i niemowląt, programu szczepień ochronnych do drugiego roku życia oraz wariantów ich realizacji, rozwoju psychoruchowego – narodzin zmysłów – odczuwanie świata po przyjściu na świat, czy też schematów żywienia dzieci, zaleceń żywieniowych itp.

5) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – dietetyk:

SPECJALIŚCI:

mgr Anna Chęcińska-Dudek

mgr Anna Chęcińska-Dudek

tel. 607 707 008

 • dietetyk,
 • technolog żywności i żywienia człowieka,
 • absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem specjalistą do spraw żywienia. Od ponad 10 lat prowadzę własną poradnię dietetyczną w Oleśnie oraz we Wrocławiu. Wykorzystując zdobytą wiedzę oraz doświadczenie pomagam innym w racjonalny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić zdrowie i samopoczucie oraz trwale zmienić nawyki żywieniowe. Zajmuję się opieką dietetyczną osób zdrowych oraz chorych.

Jestem założycielem sieci Poradni Dietetycznych „Lekka linia”. Nasze gabinety zlokalizowane są we Wrocławiu, Opolu, Prudniku oraz w Oleśnie (woj. Opolskie). Za pośrednictwem serwisu internetowego Lekkalinia.pl prowadzimy konsultacje żywieniowe w całym kraju drogą online.

Więcej informacji można przeczytać :
http://lekkalinia.pl/o-nas

mgr inż. Monika Bartoszek

mgr inż. Monika Bartoszek
 • dietetyk,
 • absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem z wykształcenia dietetykiem, absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku żywienie człowieka i dietetyka, gdzie uzyskałam tytuł magistra inżyniera.

Dietetyka, zdrowe odżywianie oraz gotowanie to moje największe pasje! Nie ma nic wspanialszego niż praca i pasja w jednym! Uważam, że prawidłowa dieta to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia!

Zajmuję się dietoterapią w nadwadze i otyłości, insulinooporności i cukrzycy (typ 1 i 2), chorobach tarczycy, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, problemach jelitowych, czy też chorobach o podłożu automimmunologicznym.

Więcej informacji można przeczytać:
http://healthybelly.pl/

6) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – fizjoterapeuta (po porodzie):

SPECJALIŚCI:

mgr Gabriela Eliasz-Łukasiewicz

mgr Gabriela Eliasz-Łukasiewicz

tel. 607 166 071

 • fizjoterapeuta

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem magistrem fizjoterapii z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Praktykę wzbogacam licznymi kursami i szkoleniami specjalizacyjnymi w dziedzinie rehabilitacji PNF, Terapia manualna, Terapia Czaszkowo-Krzyżowa, Terapia Narządów Wewnętrznych, Uwolnienie Sonato- Emocjonalne, Osteopatia pediatryczna, Terapia wad postawy dla dzieci.

Moją pasją są techniki osteopatyczne, szczególnie w pediatrii i opiece okołoporodowej, a doświadczeniem z praktyki dzielę się na blogu www.mamarehabilitantka.pl
W projekcie „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” jako fizjoterapeuta edukuje rodziców w niwelowaniu nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 oraz udzielam specjalistycznego poradnictwa dla kobiet po porodzie fizjologicznym oraz po cięciu cesarskim, jak również specjalistycznego poradnictwo dla kobiet zmagających się z problemami ze strony mięśni dna miednicy, w tym nietrzymania moczu.

Więcej informacji o mojej praktyce można poczytać na stronie:
www.olio.opole.pl

7) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – fizjoterapeuta (w zakresie prawidłowego rozwoju):

SPECJALIŚCI:

mgr Karolina Szota

mgr Karolina Szota

tel. 697 968 984
tel. 535 868 495

 • fizjoterapeuta

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem fizjoterapeutą, certyfikowanym terapeutą metody NDT-Bobath z rozszerzeniem o kurs Baby (rehabilitacja niemowląt), Integracji Sensorycznej, instruktorem masażu Shantal’a i inne. Specjalizuję się w rehabilitacji dzieci i niemowląt.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ) oraz studia podyplomowe na kierunku Integracji Sensorycznej w Warszawie.

W ramach projektu „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” prowadzę poradnictwo specjalistyczne dla rodziców w dziedzinie fizjoterapii, ukierunkowanej na prawidłowy rozwój dziecka m.in. prowadzę obserwację motoryki spontanicznej dziecka, instruktaż pielęgnacji (noszenia, podnoszenia, przewijania dziecka), edukację z zakresu profilaktyki wad postawy oraz propaguję ideę zdrowego rodzicielstwa, zwiększanie zaangażowania rodziny w proces rehabilitacji, czy też zwiększanie wiedzy rodziców na temat prawidłowego rozwoju dziecka.

8) Poradnictwa specjalistycznego dla rodziców – prawnik

SPECJALIŚCI:

r. pr. Zdzisław Pelc

 • Radca Prawny

Opis doświadczenia zawodowego:

Jestem radcą prawnym z ponad 10 letnim doświadczeniem. Prowadzę własną Kancelarię Prawną. Kancelaria świadczy pomoc prawną osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym przed sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi. Udzielamy indywidualnych porad prawnych oraz oferujemy obsługę podmiotów gospodarczych w ich siedzibie.
W projekcie „Opolska Mama i Dziecko (region północny)” jako prawnik prowadzę specjalistyczne poradnictwo prawne, m.in. z zakresu przysługujących rodzicom/opiekunom prawnym, w tym zasiłków macierzyńskich/ tacierzyńskich, zasad udzielania pomocy z programu 500+, praw wynikających z dokumentów Ustawa o Prawach Pacjenta, Ustawa Za Życiem, itp.

Więcej informacji na stronie:
http://www.kancelariapelc.pl/